skip navigation

- EXPIRED -

NDAHA Boys Jr Gold All State Team

By NDAdmin, 03/22/21, 8:30AM CDT

Share

All State Team
 

Congratulations to the following Boys for being selected to the NDAHA Jr Gold All State Team!!

FIRST TEAM
Mason Romfo - Forward ..... Langdon
Tate Wieferich - Forward ..... Richland
Jaxson Franklin - Forward ..... Richland
Braden Kindopp - Defense ..... Richland
Tyler Herbeck - Defense ..... Grand Forks
Easton Ericksmoen - Goalie ..... Crosby

SECOND TEAM
Ryan Meyer - Forward ..... Grand Forks
Luke Totenfoofd - Forward ..... Grand Forks
Grant Kocher - Forward ..... Crosby
Tucker Svangstu - Forward ..... Crosby
William Elliot - Forward ..... Watford City
Evan Tepsa - Forward ..... Watford City
Landen Lizakowski - Forward ..... Fargo 18U
Zander Bachmeier - Forward ..... Northwood
Jaden Sanda - Forward ..... Northwood
Isak Dease - Forward ..... Langdon
Kyle Knudsen - Defense ..... Crosby
Cooper Zimmer - Defense ..... Langdon
Trevor Hove - Defense ..... Langdon
Mason Kindopp - Defense ..... Richland
Kyle Carlson - Goalie ..... Watford City

Coach of the Year - Bryan McDowell, Richland


Congratulations to everyone on a fantastic Season!

 

Tag(s): Administration  Coaches  Officials  State Tournaments  Coaches Resources  Player Development  Leagues  Standings  TND 18U Boys Tier I  TND 19U Girls Tier 1  TND 16U Boys Tier I  Fall NPHL  TND 14U Boys Tier I  TND 14U Girls Tier I  TND 16U Girls Tier I  TND 15 Boys Tier I  TND 14U Boys Tier 2  TND 14U Boys Tier I  TND 16U Boys Tier I  TND 18U Boys Tier I  TND 14U Girls Tier I  Bantam "AA"  Grand Forks  Fargo  Bantam "A"  Fargo Angels  Fargo  GF Red  GF Wheatkings  Minot  West Fargo  Bantam "B"  BB East  Fargo Angels  Fargo Gold  Fargo Green  Grand Forks Spartans  Jamestown/VC  Langdon  West Fargo Black  BB West  Crosby  Minot Black  Bantam "B1"  Fargo Gray  Mandan  Mayport  West Fargo Blue  Bottineau  Grand Forks Blue  Grand Forks Red  Watford City  Williston  Peewee "A"  Peewee "B"  PB Northeast  Grand Forks White  Grand Forks Red  Langdon  Northwood  Rugby  PB Southeast  Fargo Freeze Maroon  Fargo Freeze Orange  Fargo Freeze Purple  Fargo Freeze Gold  Jamestown/VC  West Fargo Black  West Fargo Green  West District  Bismarck Red  Bismarck White  Dickinson White  Mandan  Minot Black  Minot Maroon  Williston  Peewee "B1"  PWB1 North  Bottineau  Grand Forks Blizzard  Grand Forks Red  Minot  Grand Forks Red  PWB1 South  Bismarck Red  Dickinson  Fargo Angels  Fargo Freeze Grey  Mandan  West Fargo  Fargo Freeze Navy  Mayport  Devils Lake  Jamestown/Valley City  North Stars Youth Hockey  Dickinson  Minot  Hazen-Beulah  Mandan  Bismarck Red  Bismarck White  Sidney  West Fargo  Fargo Maroon  Bismarck  Bismarck White  Dickinson  Devils Lake  Grand Forks Blue  Grand Forks Red  West Fargo  Jamestown/Valley City  Fargo Freeze Black  Fargo Freeze Blue  Minot  Williston  North Stars Youth Hockey  Hazen Beulah  Crosby Blue  Wahpeton Black  Fargo Angels  Watford City  Richland  REBELS  OUTLAWS  West Fargo Yellow  Bottineau White  Bismarck Red  Bismarck White  Park River  Cando  Northwood  Girls 12UA/14U  West Fargo  12UB  Fargo 12UA  Grand Forks 12UA  Wahpeton 12UB  Bismarck 12UB  Girls 12UB  14U A  Fargo Gray  Bismarck  Grand Forks  JVC  Minot  Crosby  Williston  Richland  North Stars Youth Hockey  Glasgow  Watford City  Fargo Gray  14U B  HS Girls NDAHA  Bismarck  Bottineau  Crosby  Fargo  Glasgow  Hazen/Beulah  Langdon  Park River  Wahpeton  Watford City  West Fargo  Richland  East Region  West Region  Jr Gold  Crosby  Langdon  Grand Forks Black  Mayport  Richland  Watford City  TND 16U Boys Tier I  TND 18U Boys Tier I  TND 15 Boys Tier I  TND 14U Boys Tier I  TND 16U Girls Tier I  TND 14U Boys Tier 2  TND 14U Girls Tier I  REBELS  Jr Gold  Crosby  Grand Forks Black  Fargo U18  Langdon  Watford City  Richland  Grand Forks  TND 15 Boys Tier I  TND 14U Boys Tier I  TND 16U Boys Tier I  TND 18U Boys Tier I  TND 14U Girls Tier I  TND 16U Girls Tier I  TND 19U Girls Tier 1  TND 14U Boys Tier 2  Bantam "AA"  Bantam "A"  Bantam "B1"  Bantam "B"  Peewee "A"  Peewee "B1"  Peewee "B"  Fargo  Grand Forks  Minot  Jamestown/Valley City  West Fargo  MayPort  GF Blue  GF Red  Fargo Freeze Black  North Stars Youth Hockey  Bismarck Red  Bismarck White  Dickinson  Fargo Angels  Bantam B1 North  Bantam B1 South  Minot  Bottineau  Grand Forks Blue  Grand Forks Red  Devils Lake  Williston  Fargo Gray  Fargo White  Mandan  Bismarck  West Fargo Blue  BB East  BB West  Hazen-Beulah  Dickinson White  Dickinson  Crosby  Richland  Watford City  Bismarck Red  Bismarck White  Minot Black  Fargo Angels  Fargo Gold  Fargo Green  Fargo Maroon  Grand Forks  Langdon  West Fargo Black  Jamestown/VC  Northwood  Rugby  PA Southeast  PA Northeast  PA West  Grand Forks Blue  Grand Forks Red  Devils Lake  North Stars Youth Hockey  Minot  Jamestown/Valley City  Fargo Freeze Black  Fargo Freeze Blue  West Fargo  West Fargo White  Fargo Angels  Bismarck  Bismarck White  Mandan  Dickinson  Williston  PWB1 North  PWB1 South  Mandan  Dickinson  Bismarck Red  Bismarck White  Fargo Freeze Grey  Fargo Freeze Navy  Fargo Freeze White  West Fargo Blue  West Fargo White  Grand Forks Red  Grand Forks Red  Mayport  Minot  Hazen Beulah  Bottineau  PB Southwest  PB Northwest  PB Northeast  PB Southeast  Minot Black  Langdon  Grand Forks Blue  Grand Forks Red  Rugby  Northwood  Devils Lake  Fargo Angels  Jamestown/VC  Wahpeton White  Fargo Freeze Gold  Fargo Freeze Green  Fargo Freeze Maroon  West Fargo Green  West Fargo Black  Mandan  Dickinson Orange  Bismarck Blue  Bismarck Red  Bismarck White  Richland  Crosby Blue  Watford City Black  Williston  Minot Maroon  Minot Gold  Girls 12UA/14U  Fargo 14U  Dickinson 14U   Williston 14U  Bismarck 14U  Mandan 14U  Fargo 12UA  West Fargo 14U  Grand Forks 12UA  West Fargo 12UA  Girls 12UB  Fargo Gray  Minot  Crosby  Watford City  Bismarck  Mandan White  JVC  HS Girls NDAHA  East Region  West Region  Bottineau  Grand Forks  Langdon  Wahpeton  Fargo  Crosby  Richland  Glasgow  Minot  Hazen/Beulah  Bismarck  Watford City  Fargo U18